Bubashfaba

Numri i shpalljes: 58669 | Postuar në: 22.11.2019, 14:53
Përditëso  Ndrysho  Fshij     Kthehu

Çmimi: 10 €

Kategoria Shërbime, Servisime, Kurse / Riparime dhe servisime, Mirëmbajtje / Të tjera

Lloji i shpalljes: Shitet


Furrtaret janë të pranishme që nga koha e dinosaurëve. Një furrtare mund të jetojë gati një muaj pa ushqim. Ato mund të jetojnë rreth dy javë pa ujë. Furrtarja femër ciftëzohet vetëm njëherë gjatë jetës së vet dhe lind të vegjël gjatë gjithe jetës. Prej vetëm dy furretaresh mund te lindin rreth 100, 000 të vegjël në vit. Një furrtare mund të jetojë deri në një javë pa kokën e saj. Furrtaret mund të mbajnë frymën e tyre për deri në 40 minuta, kanë reflekse më të shpejta se njerëzit dhe mund të jetojnë deri në 7 muaj. Ato pëlqejnë ushqime të llojeve të ndryshme, jetojnë në vende të ngrohta, me lagështi dhe të errëta.

RREZIKU
Gjate rritjes, furrtaret ndërrojnë lëkuren e tyre, mund të shkaktojnë reaksione alergjike, të astmës dhe sëmundjeve të tjera, sidomos tek fëmijët. Ekzistojnë lloje të ndryshme të tyre por 3 lloje preferojnë të jetojnë se bashku me njerëzit: Furrtarja Gjermane, Amerikane dhe kafe!

Eliminim profesional me Garancion dhe cmim te volitshem !

 Prishtinë     Prishtinë 10000

Dërgo E-mail

 ControlForce